Header Ads

Önizleme

Osman Ünlü hoca ile bugünkü canlı sesli sohbet

Önizleme
REKLAM
Önizleme
Ocak 2018’den itibaren Türkiye Gazetesi’ne abone olan herkese Türkiye Çocuk Dergisi hediye!.. Ayrıntılı bilgi için 444 49 49

Bugünkü lavabolar taş ve fayansla kaplı olduğu için necaset tutmaz. Yıkandığı zaman ise tertemiz olur Dolayısıyla dinen bir mahsuru yoktur. Beton olunca, ot ve ağaç bitmez. Mezarın üstünde biten ot ve ağacın kabirde yatana faidesi vardır. Çünkü kabir üzerinde biten ot ve ağaçtan mutlaka hayvan ve insan istifâde eder ve kabirdekilere de sadaka sevabı verilir. Toprak kayması ve benzeri durumlar olmadığı müddetçe kabrin üzerini kapatmamak daha iyidir. 

Bu şeytanın ve nefsin bir aldatmacasıdır. Ehl-i sünnet alimleri buyuruyorlar ki; ‘’Nefs en çok namazda kahrolur.’’ Nefs; namaza durmasına mani olamadığı zaman namaz içinde esnetir.  Bu nefsin vazifesidir. Bundan kurtulmak için istiğfara ve ısrara devam edersek inşallahü teâlâ kurtuluruz.
Sebeblere yapışmalı ve bir doktordan şifâ bulamadıysa başka doktorlara da gitmelidir. İstiğfar ve duaya da devam edersek inşallahü teala Cenab-ı Hâk şifâ ihsân eder. 
Önizleme

Hiç yorum yok

Cevap istediğiniz sorularınız için dinimizislam2@gmail.com adresine mail gönderiniz. Teşekkürler.
DİNİMİZ ve İSLAM SİTESİ YÖNETİMİ

Blogger tarafından desteklenmektedir.